Termalica wygrywa i powalczy o Ekstraklasę

26.07.2020

Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrała 1:0 bardzo ważne spotkanie z Odrą Opole i jako ostatnia drużyna powalczy o awans do PKO BP Ekstraklasy.

Jedenastka Bruk-Bet Termalicy bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego od pierwszych minut zawzięcie atakowali bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny OKS-u Odra była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Do przerwy na tablicy widniał wynik 0:0.

Jedyną bramkę zdobył w 73 minucie Piotr Wlazło, który pewnie wykorzystał rzut karny. Dla piłkarza jest to już dziewiąte trafienie w sezonie. „Słonie” nie oddały już prowadzenia i po gwizdku mogli się cieszyć z ważnego zwycięstwa i możliwości gry w barażach o piłkarską elitę.

Najbliższe spotkanie rozegrają we wtorek z Wartą Poznań. Początek meczu o 20:40.

Bruk-Bet Termalica – Odra Opole 1:0 (0:0) 1:0 Wlazło 73-karny. Sędziował: Krzysztof Jakubik. Żółte kartki: Putiwcew (34 min) – Bonecki (39), Żemło (56), Czyżycki (90).Widzów 985.

Bruk-Bet Termalica: 99 Tomasz Loska –  3 Marcin Grabowski, 77 Artem Putiwcew, 32  Jonathan de Amo Perez, 13 Mateusz Grzybek  – 23 Marcin Wasielewski, 11 Patrik Misak (62 17 Feiz Shamsin), 18 Piotr Wlazło, 5 Vlastimir Jovanović, 10 Florin Purece – 7 Roman Gergel

Odra Opole: 69 Mateusz Kuchta – 80 Kacper Tabiś, 15 Konrad Kostrzycki, 2 Piotr Żemło, 18 Łukasz Winiarczyk – 98 Mateusz Czyżycki, 9 Tomáš Mikinič (73 19 Jarosław Czernysz), 14 Sebastian Bonecki, 5 Rafał Niziołek, 7 Krzysztof Janus (48 22 Dawid Błanik)