Trzęsienie ziemi w składzie PGE FKS Stali Mielec

04.08.2020

Z klubu przy Solskiego 1 odchodzą kolejni zawodnicy. Zespół zakontraktował też nowego piłkarza, a kolejni są blisko podpisania kontaktu.

Bartosz Nowak, Jakub Wrąbel, Michał Żyro – to zawodnicy z pierwszej jedenastki, którzy nie będą w następnym sezonie występować w PGE FKS Stali Mielec.  Klub opuszcza też  18 – letni Bartłomiej Kiełbasa, który nie doszedł do porozumienia z mieleckim klubem. Teraz będzie trenował z beniaminkiem Fortuny 1. Ligi Widzewem Łódź.

26-letni Nowak to najskuteczniejszy zawodnik Stali w ostatnich rozgrywkach. W następnym sezonie pomocnik będzie występował w Górniku Zabrze, z którym podpisał dwuletni kontrakt.  Wcześniej umowę z Piastem Gliwice podpisał Michał Żyro, a do Wisły Płock z wypożyczenia wróci Jakub Wrąbel. Najprawdopodobniej to już koniec odejść z klubu przy Solskiego 1.

Do klubu przyszedł  nowy bramkarz nowy bramkarz – Michał Gliwa. Urodzony w Rzeszowie zawodnik był w przeszłości piłkarzem między innymi Polonii Warszawa, Zagłębia Lubin, czy Sandecji Nowy Sącz. W ostatnich dwóch sezonach Gliwa występował w Rakowie Częstochowa. Nowy bramkarz związał się ze Stalą na okres dwóch lat.

Możliwe jest, że w najbliższym czasie kontrakty z mieleckim klubem podpiszą kolejni piłkarze. Najgłośniej mówi się o napastniku Lecha Poznań Pawle Tomczyku, który miałby przyjść do Mielca na zasadzie wypożyczenia. Pojawiają się także pogłoski o obrońcy Kamilu Kościelnym, a także pomocniku Odry Opole Mateuszu Czyżyckim.

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN