Turniej Czterech Narodów w Jaskółka Arena Tarnów

11.12.2019

Turniej w piłce ręcznej mężczyzn zostanie rozegrany pomiędzy 27 a 29 grudnia w Arenie Jaskółka.

Przedstawiciele Związku Piłki Ręcznej w Polsce liczą na to, że Tarnów ponownie okaże się szczęśliwym miejscem dla polskiej reprezentacji.

Tarnów kiedyś dla reprezentacji Polski okazał się wyjątkowo szczęśliwy, bo 43 lata temu, kiedy nasza reprezentacja przygotowywała się do Igrzysk w Montrealu, gdzie zdobyła jedyny do tej pory brązowy medal, właśnie w Tarnowie zagraliśmy dwa mecze. Serdecznie dziękuję, że możemy zaistnieć w Tarnowie i pokazać Jaskółkę – pokazać całemu krajowi, że w Tarnowie jest piękna hala i jest piłka ręczna – mówi Henryk Szczepański, wiceprezes związku.

W tym roku do Tarnowa przyjadą reprezentacje Hiszpanii, Białorusi i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Trener reprezentacji, Patryk Rombel zaznacza, że turniej jest ważnym etapem w przygotowaniach do przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

– Jest to etap selekcji. W tym turnieju pojawi się największa grupa zawodników, około dwudziestu, bez przedstawicieli Bundesligi. Będziemy starali się wybrać z tej grupy zawodników, którzy będą z nami w Hiszpanii i później będą mieli szansę reprezentować nas na Mistrzostwach Europy.

Trener liczy też na wsparcie kibiców. Gospodarzem turnieju jest miasto Tarnów, a organizatorem Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Patronat nad turniejem objęło Radio RDN.

Posłuchaj:
Henryk Szczepański
Patryk Rombel
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN