Udany rewanż bocheńskich koszykarek [ZDJĘCIA]

27.12.2018

W drugiej lidze koszykówki kobiet Pałac Młodzieży BeCompleat Tarnów podejmował na własnym parkiecie zespół Contimax MOSiR Bochnia.

Tarnowianki które mają już zapewniony awans do dalszej fazy rozgrywek, chciały dopisać na swoje konto kolejne zwycięstwo. Natomiast drużyna z miasta soli nadal nie może być pewna gry w drugiej fazie rozgrywek i chciała wywieźć z Tarnowa dwa punkty. Już w pierwszej kwarcie było widać, że bochnianki są bardziej zmotywowane. To one od pierwszych minut objęły wysokie prowadzenie wybijając z rytmu gry podkoszowe zawodniczki z Tarnowa. W drugiej partii nieco lepsza skuteczność gospodyń doprowadziła do remisu, ale na przerwę to rywalki schodziły przy prowadzeniu trzy punktowym.

Po zmianie stron nadal sposobu na dwie wysokie podkoszowe zawodniczki bocheńskie – Magdalenę Puter i Aiszę Buczek nie miały tarnowskie zawodniczki. Fatalna skuteczność rzutów z dystansu pozwalała na powiększanie przewagi koszykarkom z Bochni. Na pięć minut przed końcem rywalizacji prowadziły one różnicą 14 punktów i konsekwentnie broniły jakże cennego zwycięstwa. Ostatecznie Contimax MOSiR Bochnia wygrywa na parkiecie w Tarnowie z Pałacem Młodzieży BeCompleat 74:64.

Punkty dla tarnowskiej drużyny zdobyły: Sajdak 16, Kłosowicz 10, Malaga 9, Siedlik i Kuraś po 8, Wilk i Maksymowicz po 5 oraz Liszka 3.
W bocheńskiej drużynie punktowały: Klimas 15, Buczek i Puter po 14, Natkaniec 12, Poradowska 11, Marczyk 4 oraz Ochel i Rak po 2.

W tabeli ligowej tarnowianki są na drugim miejscu, zaś bochnianki czwarte. Kolejne spotkania drużyny rozegrają 5 stycznia. Contimax MOSiR Bochnia wyjeżdża do Nowego Sącza, gdzie rywalizować będzie z UKS Żak, zaś Pałac Młodzieży BeCompleat podejmie koszykarki MLKS MOS Rzeszów.