Udany start Oliwii Sowy podczas Mistrzostw Polski U20 w Radomiu

16.09.2020

Zawodniczka MLUKS Tarnów, trenująca i mieszkająca w Brzesku zdobyła podczas rozegranych w Radomiu lekkoatletycznych Mistrzostw Polski do lat 20 srebrny medal w biegu na 800 metrów.

W eliminacjach, dziewiętnastoletnia podopieczna trenerki Haliny Grech wygrała swój bieg, ale też osiągnęła najlepszy rezultat (2:15.47 min). O dwie setne sekundy wyprzedziła Zuzannę Bronowską z Mazovii ProActiv Ciechanów. W finale uległa jedynie zawodniczce z Ciechanowa.

To już drugi w tym roku medal Mistrzostw Polski zdobyty przez Oliwię Sowę. W rozegranych w lutym w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski do lat 20, z wynikiem 2:15.55 min zajęła bowiem w biegu na 800 metrów trzecią pozycję.

Zawodniczka jest chlubą Brzeska, tym bardziej że na co dzień zmaga się z trudnymi warunkami treningu. Oprócz treningów w terenie i na hali w Sp nr 3 w Brzesku musi bowiem dojeżdżać na stadion do Bochni, co dzięki przychylności władz MOSIRU pomaga jej w pełni wykonać zaplanowany trening.

Tym bardziej że w czasie epidemii COVID 19 warunki treningu są utrudnione. Jednak dzięki samodyscyplinie i zaparciu zawodniczka odnosi sukcesy. Po ostatnim biegu nie obyło się bez podziękowań dla trenera Ryszarda Jasicza, który cały czas wspiera zarówno trenerkę jak i zawodniczkę w ich codziennej pracy. Oliwia od 2 lat objęta jest opieką szkoleniową PZLA jako członkini Kadry Polski.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN