Ukraiński wicemistrz za mocny dla tarnowskich szczypiornistów

14.08.2019

Przygotowujący się do startu w PGNiG Superlidze piłkarze ręczni Grupy Azoty Tarnów rozegrali dwa pojedynki z wicemistrzem Ukrainy ZTK Zaporoże. Obie rywalizacje wygrała drużyna zza wschodniej granicy.

W tarnowskiej drużynie po raz pierwszy zagrał Michał Grabowski. Leworęczny skrzydłowy został wypożyczony z drużyny Mistrza Polski PGE Vive Kielce, a ostatni sezon spędził w pierwszoligowej Legionovii. – Postanowiłem coś zmienić w swoim życiu i ponownie spróbować gry wśród najlepszych – mówi zawodnik.

Kamil Pedryc do Tarnowa przenosi się z trzeciej ligi niemieckiej z drużyny z Brunszwiku. – Zostałem miło przyjęty przez kolegów z drużyny, ale najważniejsze są teraz przygotowania – mówi kołowy.

Może wyniki się nie liczą, ale warto czasami powalczyć o wygraną w sparingu – podsumowuje obie rywalizacje trener tarnowskiej drużyny Marcin Markuszewski.

Tarnowscy szczypiorniści najbliższe trzy pojedynki sparingowe rozegrają na parkietach w Opolu, Zabrzu oraz Puławach z czołowymi drużynami PGNiG Superligi. Pierwszy mecz ligowy zaplanowano na 31 sierpnia w Zabrzu z miejscowym NMC Górnikiem.

Posłuchaj:
Michała Grabowskiego
Kamila Pedryca
Marcina Markuszewskiego
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Malec-Lech
play
Słowo za Słowo (NS)- Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN