UKS Staszkówka Jelna z tytułem Młodzieżowego Mistrza Polski w Futsalu Kobiet

16.01.2020

Chociaż nie były faworytkami turnieju, zdobyły tytuł Mistrza Polski. Drużyna dziewczyn do lat 16 UKS Staszkówka Jelna z Głogówka wróciła z pierwszą w tym roku wygraną dla klubu z gminy Gródek nad Dunajcem. – Turniej w halowej piłce nożnej został rozegrany na wysokim poziomie – komentuje w radiu RDN trener drużyny Wojciech Mróz. W każdy z sześciu meczy zawodniczki pokazały swoje możliwości.

Liczyliśmy po cichu na medal, na sukces, natomiast znaliśmy swoje miejsce w szeregu i nie spodziewaliśmy się tak spektakularnego sukcesu. Dziewczyny przez cały turniej, który trwał trzy dni pokazały, że zasłużyły na to. Wygraliśmy wszystkie mecze, mieliśmy najlepszy bilans bramkowy, najmniej bramek straciliśmy, nasza zawodniczka została wybrana MVP turnieju, najlepszą bramkarką była zawodniczka klubu z Jelnej, wiec ten sukces był zasłużony.

W finałowym meczu zawodniczki pokonały SWD Wodzisław Śląsk, uznawaną za faworyta turnieju, 6 do 1. Część zawodniczek już w ten weekend wystartuje w kolejnym turnieju tym razem kategorii U14.

Już same eliminacje były dużym osiągnięciem dla nastolatek z sądeckiego klubu.

Dla niektórych zespołów, również dla nas, sam awans do najlepszej 16 w Polsce był dużym wyróżnieniem. Na mistrzostwach Polski wszystko zagrało, dziewczyny były pozytywnie nakręcone.

W klubie działa 7 drużyn w różnych kategoriach wiekowych, aż trzy grają w rozgrywkach trawiastych na szczeblu centralnym. Po sezonie na piłkę halową, wrócą na trawę. Zespół, który wygrał Mistrszostwo Polski jest drugi w centralnej lidze młodszych juniorek. W tym sezonie też będzie walczyć o medal.

Posłuchaj:
Cała rozmowa
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jan Sipior
play
Słowo za słowo(NS)-Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN