Unia Tarnów deklasuje w finale Pucharu Polski. Teraz czeka na nią Wieczysta Kraków

30.06.2020

W meczu finałowym Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu w Tarnowie „Jaskółki” pokonały 4-0 (1-0) beniaminka czwartej ligi, Metal Tarnów.

W 34 minucie meczu na stadionie przy ul. Warsztatowej zawodnik Unii Łukasz Popiela wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy Stanisława Bijaka i otworzył wynik meczu.

Niedługo po wznowieniu gry po przerwie w 47 minucie prowadzenie dla Unii Tarnów podwyższył Artur Biały. Fani zespołu z Mościc nie musieli długo czekać, aż ich zawodnicy strzelą kolejną bramkę. W 61 min po strzale Mateusza Nowaka było już 3:0, a wynik ustalił w 81 min Artur Biały. Zespół Metalu kończył  mecz w dziesiątkę, gdyż w 90 min drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Reczek.

Już we wtorek o godzinie 17.00 Unia Tarnów zmierzy się Wieczystą Tarnów. Mecz będzie transmitowany na YouTubie.