Unia Tarnów przegrywa z Cracovią II i pozostaje w IV lidze

13.07.2020

W rewanżowym spotkaniu o awans do III ligi „Jaskółki” przegrali na wyjeździe z Cracovią II 0:4. Tym samym Unia Tarnów pozostanie w IV lidze na kolejny sezon.

Po remisie 1:1 na stadionie w Tarnowie-Mościcach tarnowski zespół z wielkimi nadziejami jechał na rewanż do Krakowa. Podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego jednak szybko stracili pierwszą bramkę. Jej autorem był utalentowany Michał Rakoczy, który ma za sobą kilka występów w Ekstraklasie.

Przed przerwą dwa razy na listę strzelców wpisał się jeszcze Tomas Vestenický, który bramkę strzelił także w pierwszym meczu barażowym. Po przerwie bramkę samobójczą, ustalającą wynik meczu, zdobył Mateusz Nowak, przesądzając tym samym, że to Cracovia II awansuje do III ligi.

W następnym sezonie w IV lidze wystąpią zatem trzy zespoły z Tarnowa. Oprócz Unii i Tarnovii zagra w niej także Metal, który wywalczył awans z klasy okręgowej.

Cracovia II – Unia Tarnów 4:0 (3:0)
1:0 – Rakoczy 7′
2:0 – Vestenický 36′
3:0 – Vestenický 44′
4:0 – Nowak 63′ (br. sam.)

Cracovia II: Wilk – Zaucha, Jarzynka, Bracik, Pik – Supryn, Rakoczy, A. Malisz (Ożóg 82′), Vinicius (Wiśniewski 57′), Strózik (Bała 74′) – Vestenický (Stachera 46′)

Unia: Lisak – J. Malisz, Zając, Węgrzyn, Adamski (Starzyk 85′) – Orlik, Nowak, Nytko (Miłkowski 46′), Biały, Wardzała (Tyrka 46′) – Popiela