Unia Tarnów dalej w Pucharze Polski

06.07.2020

W sobotnie popołudnie zawodnicy Unii Tarnów rywalizowali z ekipą GKS-u Drwinia w ramach Półfinału Pucharu Polski na szczeblu TOZPN.

Szkoleniowiec Jaskółek desygnował do gry mocno odmłodzony skład z dwójką 16 letnich zawodników grających pełne spotkanie. Mimo to, to właśnie „Jaskółki” od pierwszych minut dominowały na boisku, a wynik meczu w 25 minucie otworzył Dominik Wardzała, po asyście jednego z szesnastoletnich debiutantów – Wiktora Matyjewicza

Mimo dużej przewagi tarnowskich zawodników nie udało się zdobyć więcej bramek. Swoją szansę wykorzystali za to gospodarze, którzy dzięki podyktowanemu w ostatniej sekundzie meczu rzutowi karnemu, doprowadzili do remisu. Łukasz Lisak wprawdzie obronił strzał z rzutu karnego, ale dobitka wykonawcy “jedenastki” była już skuteczna. O rezultacie spotkania zadecydowała zatem seria rzutów karnych, w której zawodnicy Unii Tarnów byli już bezbłędni.

GKS Drwinia – Unia Tarnów 1:1 (0:1) – karne 3:5

Bramki dla Unii:

0:1 – Dominik Wardzała ’25

Skład: Lisak – Matyjewicz, Zając, Oszust (45’Węgrzyn) – Tyrka, Orlik (45’Nowak), Biś, Miłkowski (70’Chwistek) – Adamski (45’Nytko), Wardzała (45’Biały), Starzyk

Na kolejnym etapie rywalizacji PP Unia Tarnów zmierzy się ze zwycięzcą drugiego półfinału, ekipą Bruk-Bet Termalica Nieciecza II.

Karol Garncarz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN