Unia Tarnów wygrywa Puchar Polski w okręgu Tarnów. Grad goli w Niecieczy

16.07.2020

Drużyna Unii Tarnów zwyciężyła w finałowym pojedynku Pucharu Polski w Okręgu Tarnów z ekipą Bruk Betu Nieciecza II 5:3. Emocji nie brakowało.

Już w pierwszych minutach spotkania przewagę osiągnęli zawodnicy z Tarnowa. Bramkę otwierającą wynik meczu  zdobył Gabriel Kieroński. Kilka chwil później na 2:0 dla ekipy Jaskółek podwyższył Kacper Nytko. Długimi momentami drużyna gospodarzy choć stwarzała sobie kolejne okazje do zdobycia bramki nie potrafiła przekuć sytuację na bramki. Sygnał dał w końcu Maciej Kuchta, który płaskim strzałem z dystansu zdobył bramkę kontaktową. W doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Karol Kuczek, który strzałem głową pokonał bramkarza gości. Do przerwy widniał wynik 2:2.

Po przerwie pierwsi trafili gospodarze, lecz to zawodnicy Unii Tarnów zdobyli 3 bramki i finalnie wygrali 5:2. Strzelali kolejno 2x Maksymilian Starzyk i Artur Biały.

– Gratuluje drużynie zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy PP. To był bardzo ciężki mecz, który w pewnym momencie uciekł nam spod kontroli. Młody skład pokazał charakter i odwrócił losy spotkania za co należą duże słowa uznania – powiedział po meczu trener Unii Paweł Węgrzyn.

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – Unia Tarnów 3-5 (2-2)

Bramki dla BBT: Maciej Kuchta, Karol Kuczek, Paweł Leżoń
Bramki dla Unii: Gabriel Kieroński, Kacper Nytko, Maksymilian Starzyk (dwie), Artur Biały.

Bruk-Bet II – Bartoszek, Wanicki, Nowak, Banasik, Pytka-Wasil(Szymański), Kuchta, Jańczy (Leżoń), Surówka, Kolano, Kuczek

Unia: Strzelecki, Matyjewicz, Abovyan, Oszust, Biś, Nowak, Tyrka, Nytko, Biały, Starzyk, Kieroński. Grali także Suchowski, Pilus