Walka do końca i wygrana Jaskółek [ZDJĘCIA]

10.06.2019

Drużyna tarnowskiej Unii po blisko miesięcznej przerwie rozegrali szósty w tym sezonie pojedynek w Nice Pierwszej Lidze żużlowej. Na własnym torze podejmowali drużynę Car Gwarant Star Gniezno.

Ekipa z pierwszej stolicy Polski obecnie zajmowała trzecią pozycję w tabeli i liczyła na zdobycz punktową w Małopolsce. Z kolei Jaskółki w tym spotkaniu po raz kolejny występowały bez kontuzjowanego Artura Mroczki, który tym razem wspierał swoich kolegów w parkingu.

Po pierwszej serii tarnowianie prowadzili 14:10 i nic nie zapowiadało wydarzeń, które miały miejsce w dwóch kolejnych gonitwach. Wtedy to goście dwa razy wygrali podwójnie biegi i tylko w siódmym wyścigu wygrana Petera Ljunga i Ernesta Kozy 4:2 dała minimalne prowadzenie gościom 22:20. W trzeciej serii startów, wszystkie wyścigi kończyły się remisami. Kluczowa była czwarta seria. Bieg 11 przegrany przez Jaskółki 2:4, a 12 zakończony remisem. W 13 gonitwie znów atomowy start Ljunga, który przywiózł czwartą wygraną, zaś trzeci linie mety minął Daniel Kaczmarek.

W pierwszym biegu nominowanym na czele przyjechał Kaczmarek, a jego kolega z pary Artur Czaja nie zdołał wyprzedzić żadnego zawodnika. O losach spotkania zadecydował ostatni wyścig w którym para Ljung – Kułakov pokonała podwójnie Fajfera i Gałę zapewniając zwycięstwo Jaskółkom 46:44.

 

 

 

Punkty dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Lujng 15, Kułakov 11, Kaczmarek 9, Czaja 6, Cierniak 3, Koza 2 oraz Konieczny 0.

A już za tydzień żużlowcy tarnowskiej Unii rywalizować będą w Łodzi z ekipą Orła. A więcej o pojedynku z drużyną z Gniezna we wtorkowym Magazynie Żużlowym o godzinie 16:30.

Posłuchaj:
Daniela Kaczmarka
Artura Czai
Ernesta Kozy
Mirosława Jabłońskiego
Tomasza Proszowskiego
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN