Ważna wygrana Tarnovii, porażka Popradu [ZDJĘCIA]

02.10.2018

W czwartej lidze małopolskiej rozegrano 9.serię spotkań. Dotychczasowy lider Poprad Muszyna doznał pierwszej porażki w tym sezonie. Ich pogromcą zostali piłkarze beniaminka Can Pack Okocimskiego Brzesko.

Piwosze w rywalizacji na własnym stadionie pokonali Mineralnych 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Daniel Policht. Z potknięcia lidera skorzystali futboliści Limanovii, którzy wygrali w Białce Tatrzańskiej z Watrą 3:0. Pierwsze trafienie w 41 minucie uzyskał Sebastian Jacak, dwie kolejne bramki padły tuż przed zakończeniem spotkania. Najpierw bramkarza Watry pokonał Rafał Gadzina, a chwilę później skutecznie rzut karny wykorzystał Mateusz Lampart. Bezbramkowy remis w rywalizacji Bocheńskiego Klubu Sportowego z LKS Szaflary, Barciczanka pokonuje piłkarzy Dunajca Zakliczyn 4:1. Mimo że w 13 minucie goście objęli prowadzenie, to cztery kolejne bramki zdobyli gospodarze. Dwie z nich Wojciech Janur, a po jednej Józef Piwowarczyk oraz Dawid Basta. Trzy punkty do swojego dorobku dopisali gracze tarnowskiej Unii, którzy rywalizowali w Gorlicach z Glinikiem. Jaskółki prowadziły po pierwszej połowie po golu Łukasza Popieli. W drugiej już po dziesięciu minutach po golach Kacpra Nytki i drugim trafieniu Łukasza Popieli było już 3:0. Wynik spotkania ustalił w 84 minucie Piotr Drozdowicz i spotkanie zakończyło się wygraną 4:0. Długo o trzy punkty walczyli piłkarze Tarnovii, którzy zmierzyli się z drugim zespołem Sandecji Nowy Sącz. Po pierwszej bezbarwnej połowie, w drugiej trwał chaos na zielonej murawie i nieliczne akcje. Zwycięska bramka padła w doliczonym czasie gry. Arbiter tego spotkania dopatrzył się zagrania ręka w polu karnym przez zawodnika Sandecji i wskazał na jedenasty metr. Skutecznie rzut karny wykonał Piotr Nowak i spotkanie zakończyło się wygraną Tarnovii 1:0.
W niedzielnych pojedynkach Lubań Maniowu remisuje z Orkanem Szczyrzyc 1:1, a Olimpia Pisarzowa uległa GKS-owi Drwinia 1:3.

W tabeli na prowadzeniu Limanovia, która lepszym bilansem bramkowy wyprzedza zespół Popradu Muszyna, natomiast tarnowskiej Jaskółki tracą do lidera dwa punkty.