Wicelider za mocny dla tarnowskich koszykarzy

18.12.2018

W drugiej lidze koszykówki mężczyzn nadal nie wiedzie się drużynie MUKS 1811 Unii Tarnów. Tym razem zespół trenera Jarosława Mosio zmierzył się w Bytomiu z Klubem Koszykówki Polonia.

Gospodarze tego spotkania to wicelider tabeli, mający aspiracje do awansu . Jednak pierwsza połowa spotkania to wyrównana gra z obu stron. To też po 10 minutach gry był remis po 24. W drugiej kwarcie zaznaczyła się minimalna przewaga bytomian, dzięki temu w połowie rywalizacji gospodarze prowadzili 49:46. Prawdziwy kataklizm w tarnowskich szeregach nastąpił po zmianie stron. Drużyna z Małopolski pudłowała z każdej pozycji, zaś bytomski zespół powiększał przewagę, by po 30 minutach gry prowadzić 75:57.

W ostatniej odsłonie tego spotkania, nastąpił zryw tarnowskiej drużyny. Udany początek czwartej kwarty, którą gracze trenera Jarosława Mosio wygrali 9:0. Później jednak szczelna obrona Ślązaków i dobra skuteczność w ataku nie pozwoliła na wiele gościom. Jeszcze w końcowych minutach meczu, tarnowianie zdobyli kilka punktów, ale zmniejszyli jedynie różnicę porażki. Ostatecznie Klub Koszykówki Polonia Bytom pokonuje MUKS 1811 Unię Tarnów 89:80.

Punkty dla tarnowskiego zespołu zdobyli: Bryzek 22, Palmowski 15, Szewczyk 10, Sulowski 9, Wardziński 8, Piska 6, Kasperzec 5, Skowron 3 i Niemczura 2.

W tabeli ligowej tarnowscy koszykarze są na ósmym miejscu. A tydzień w ostatnim pojedynku w tym roku wyjeżdżają ponownie na Śląsk. Tym razem w sobotę o godzinie 20 rywalizować będą z MCKiS Jaworzno.