Wicelider z Warszawy za mocny dla piłkarek Tarnovii [ZDJĘCIA]

29.10.2017

W pierwszej lidze kobiet, drużyna Tarnovii rywalizowała z wiceliderem tabeli Pragą Warszawa. Po porażce z liderem, po cichu tarnowianki liczyły na zdobycz punktową.

Zespół trener Klaudii Gajdur dobrze rozpoczął to spotkanie, bo już w 5 minucie Katarzyna Białoszewska dała prowadzenie miejscowym. Jednak kwadrans później było już 1:3, bo warszawianki wykorzystały wysoką grę tarnowskiej bramkarki i strzałami z dystansu zapewniły sobie dwubramkowe prowadzenie. Ale ambicja gospodyń sprawiła, że jeszcze przed przerwą było 3:3. Najpierw z rzutu karnego trafiła Agnieszka Derus, a chwilę później po samobójczym golu stan spotkania się wyrównał. Po zmianie stron Katarzyna Białoszewska wyprowadziła tarnowski zespół na prowadzenie, ale kolejne bramki strzelały już warszawianki. Ostatecznie pokonały bramkarkę Tarnovii trzykrotnie i wywożą z Małopolski trzy punkty po wygranej 6:4.

W tabeli ligowej piłkarki Tarnovii zajmują siódmą lokatę, mając na swoim koncie osiem punktów. Za tydzień tarnowianki zmierzą się w Nowym Targu z drużyna Rysów Bukowina Tatrzańska.