Wiosenne cele piłkarzy Stali Mielec

20.12.2017

W Mielcu odbyło się podsumowanie występów piłkarzy piątego zespołu Nice Pierwszej Ligi – Stali. Piłkarze dzięki dobrej grze, mają szanse na walkę o awans do Lotto Ekstraklasy.

Po 19 spotkaniach, zespół trenera Zbigniewa Smółki ma na swoim koncie 31 punktów. Do lidera – Chojniczanki Chojnice, drużyna traci cztery oczka, zaś do wicelidera Odry Opole trzy. Napastnik Stali Mateusz Cholewiak uważa, że po dobrej jesieni na zielonej murawie, wszystko w nogach i głowach piłkarzy, by osiągnąć sukces. -Dobre wyniki i mocna końcówka rundy dały nam wysoką pozycję w tabeli. Trzeba dobrze zimę przepracować i spróbować swoich sił w walce o awans. Wszystko przed nami i musimy wygrać jak najwięcej z pozostałych jeszcze w tym sezonie piętnastu spotkań – dodaje.

Trener Zbigniew Smółka w ostatnich tygodniach był na dwóch stażach trenerskich. Pierwszy z nich na Wyspach Brytyjskich w Chelsea Londyn, natomiast drugi u Mistrza Niemiec – Bayernie Monachium. -To całkiem inny świat futbolu – podkreśla trener mieleckiej Stali. -W samym Chelsea jest trzydzieści boisk treningowych, na których ćwiczy młodzież. Wizyta w Niemczech dała mi dobry materiał szkoleniowy. Przygotowałem 80 slajdów, w których prezentuje prace treningową zespołu. Ale teraz wróciłem już do Polski i czekam na powrót piłkarzy, którzy na początku stycznia rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej. Ważne jest by wypoczęli w święta i odpoczęli mentalnie. Obecnie o awans do Lotto Ekstraklasy walczyć będzie dziesięć drużyn, co daje nam dziesięć procent szans na awans. Pozycję wyjściową mamy niezłą, więc pozostaje nam tylko minimalnie wzmocnić drużynę i powalczyć – dodaje trener.

Mielczanie przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną na początku stycznia. Po treningach i grach kontrolnych na własnych obiektach, wyjadą na kilkunastodniowy obóz kondycyjny do tureckiej Alanyi. Pierwsze spotkanie w Grudziądzu z Olimpią piłkarze trenera Zbigniewa Smółki rozegrają w pierwszy weekend marca.

Wiadomo już, że drużynę mielecką opuści 31-letni Edgar Bernhardt. Pomocnik w obecnym sezonie Nice Pierwszej Ligi zanotował dwa występy. Ponadto wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu dostał bramkarz Tomasz Libera. Klub także rozważa wypożyczenie Konrada Misztala oraz Rafała Drożdżala.

Posłuchaj:
Mateusz Cholewiak - napastnik Stali Mielec
Zbigniew Smółka - trener Stali Mielec
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN