Wiosna na stadionach niższych lig piłkarskich

23.03.2019

Mimo że piłkarska reprezentacja Polski rozpoczęła eliminacje do Mistrzostw Europy 2020, to nie przeszkadza to w rozgrywaniu pojedynków w niższych ligach. W ten weekend oprócz czwartoligowców, po raz pierwszy w tym roku na zieloną murawę wybiegną piłkarze grający w brzesko – bocheńskiej okręgówce.

Drugą wiosenną kolejkę rozegrają piłkarze czwartej ligi małopolskiej. Na sobotę zaplanowano dwa pojedynki, o 15 w Brzesku Okocimski zmierzy się z Glinikiem Gorlice przy pustych trybunach, zaś pół godziny później w Bochni BKS podejmie trzecią drużynę tabeli Limanovię. W niedzielę o 15 Lubań Maniowy podejmie piłkarzy Tarnovii, pół godziny później Orkan Szczyrzyc zmierzy się z GKS Drwinia, o 16 Poprad Muszyna zagra z drugą drużyną Sandecji Nowy Sącz, zaś Dunajec Zakliczyn z LKS Szaflary. Nie wiadomo czy rozegrane zostanie pojedynek w Białce Tatrzańskiej, gdzie Watra w niedzielę o 14 miałaby rywalizować z tarnowska Unią. Powodem jest grząskie i rozmokłe boisko. Trzy punkty bez wychodzenia na zieloną murawę w ten weekend dopisują futboliści Barciczanki.

W czwartej lidze podkarpackiej rozegrana zostanie 20.kolejka spotkań. W sobotę o 15:30 rozegrane zostaną derby Dębicy. Igloopol na własnym stadionie podejmie lidera tabeli Wisłokę. Z kolei w niedzielę o 14 Klub Sportowy Pilzno zagra z piłkarzami z Wiązownicy.

Drugą wiosenną serię rozegrają piłkarze tarnowskiej okręgówki. W sobotę o 15:30 Polan Żabno podejmie LUKS Skrzyszów, a LUKS Wola Radłowska zmierzy się z Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska. W niedzielę o 11:30 Klub Sportowy Śmigno zmierzy się z Zorzą Zaczarnie, o 13:30 Pogórze Pleśna podejmie LKS Ładna, o 15 Wolania Wola Rzędzińska zagra z tarnowskim Metalem, Tuchovia rywalizować będzie z GKS-em Gromnik, zaś Wisła Szczucin z Dunajcem Zbylitowska Góra. Na godzinę 16 zaplanowano pojedynek Olimpii Wojnicz z Ciężkowianką.

W ten weekend startuje brzesko-bocheńska okręgówka. W sobotę o 15 Tarnavia podejmie Arkadię Olszyny. Pół godziny później Jadowniczanka zagra ze Strażakiem Mokrzyska, Orzeł Dębno z LKS Gnojnik, a Rzezawianka z Olimpią Kąty. W niedzielę o 13 Naprzód Sobolów gościć będzie piłkarzy Rylovii, godzinę później Olimpia Bucze podejmie zespół Sokoła Maszkienice, a o 15 Radłovia zagra z Rabą Książnice.

Trzynastą kolejkę spotkań rozegrają pierwszoligowe piłkarki. Tym razem drużyna Tarnovii wyjeżdża na Śląsk, gdzie zmierzy się w Rybniku z miejscowym ROW-em. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę o godzinie 15. W pojedynku rozegranym jesienią tarnowianki uległy zawodniczkom ze Śląska 1:2.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Jacek Soprych
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS)- Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN