Wisła Warszawa bliżej finału I ligi

25.03.2019

Tarnowskie siatkarki bez wygranej w trzecim meczu półfinałowym w pierwszej lidze. Grupa Azoty PWSZ w rywalizacji na parkiecie w stolicy z drużyną Wisły doznała trzysetowej porażki.

Jedynie w pierwszej partii trwała wyrównana walka. Gospodynie rozstrzygnęły ją dopiero na przewagi 27:25. Obie drużyny w tym secie grały seriami, ale ostatecznie górą były siatkarki ze stolicy. W drugiej odsłonie tej rywalizacji tarnowskie siatkarki nadziały się na dobrą zagrywek warszawianek. Dodatkowo duża liczba błędów, a także zablokowanych ataków poskutkowała wysoką porażką w tej partii 12:25. Trzeci set znów od początku dobrze układał się dla miejscowych siatkarek. Tarnowianki znów popełniały błędy na zagrywce, ale także warszawianki ich się nie ustrzegły. Do połowy tej rywalizacji trwała walka punkt za punkt, jednak końcowe momenty tej partii znów na korzyść drużyny z Warszawy. Silna zagrywka i blok dały wygraną miejscowych 25:22 i w całym spotkaniu 3:0.

Kolejne spotkanie rozegrane zostanie dziś w hali na Bemowie. W przypadku wygranej warszawskiego zespołu, drużyna Wisły zagra w finale, natomiast gdyby tę rywalizację wygrały siatkarki Grupy Azoty PWSZ, to kolejny mecz, który zadecyduje o finale rozegrany zostanie w Tarnowie w środę.

A w finale na zwycięzce oczekuje drużyna Jokera Świecie, która pokonała MKS Dąbrowa Górnicza 3:1.