Wisłoka Dębica z awansem do trzeciej ligi

11.06.2019

W czwartej lidze podkarpackiej rozegrano przedostatnią 33.kolejkę spotkań. Dzięki wygranej awans do trzeciej ligi zapewnili sobie piłkarze Wisłoki Dębica.

W Rzeszowie miejscowa drużyna podejmowała Wisłokę Dębica, która potrzebowała zaledwie punktu, aby zapewnić sobie zwycięstwo w tym sezonie. Piłkarze Watkem Korony Bendiks Rzeszów mimo zapewnionego utrzymania chcieli się w dobrym stylu pożegnać z własną publicznością. Ponadto rzeszowianie chcieli z dobrej strony pokazać się na tle lidera i ta sztuka im się udawała, a do przerwy był bezbramkowy remis. Po zmianie stron podrażnieni goście ruszyli do ataku i w 47 minucie z rzutu wolnego Wisłoka Dębica wyszła na prowadzenie po uderzeniu Krzysztofa Wrzoska. Radość gości nie trwała zbyt długo bowiem po minucie był już remis, a do siatki Kamila Dybskiego z jedenastu metrów trafił Tomasz Walat. Obie drużyny chciały przechylić szalę na swoją korzyść i to udało się piłkarzom Wisłoki, którzy w 89 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Tomasza Baryczy. Po chwili wynik meczu ustalił Sebastian Fedan z rzutu wolnego. Wisłoka Dębica wygrała w Rzeszowie z Watkem Koroną Bendiks 3:1.

Mający już zapewnione utrzymanie piłkarze Legionu Pilzno podejmowali na własnym stadionie ekipę Sokoła Kolbuszowa Dolna. Goście od początku grali z nożem na gardle i to podziałało na nich motywująco, bowiem już w 12 minucie do siatki trafił Kamil Adranowicz. Pięć minut później było już 2:0 dla gości, a ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie dał trochę spokoju beniaminkowi. Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Legionu Pilzno mieli swoje okazje, ale wynik nie uległ już zmianie. W drugiej odsłonie dwie dobre sytuacje miał Damian Wolański, ale górą okazał się Jakub Bieleń. Wynik spotkania ustalił w 81 minucie Łukasz Korab. Legion Pilzno przegrał na własnym stadionie z Sokołem Kolbuszowa Dolna 0:3.

Z kolei piłkarze Iglopoolu Dębica w tej kolejce rywalizowali w Ropczycach z drużyną Błękitnych. Już do przerwy gospodarze prowadzili po trzech trafieniach Mariusza Wiktora. Po zmianie stron nadal trwała niemoc gości, co skrzętnie wykorzystali gospodarze i po golach Szymona Majchera i Łukasza Kosiby efektownie wygrali to spotkanie 5:0.

Wygraną w lidze i awans do trzeciej ligi zapewnili sobie już gracze Wisłoki Dębica. Piłkarze Legionu Pilzno w tabeli są na jedenastym miejscu, tuż za nimi są gracze Igloopolu Dębica.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN