Wisłoka Dębica coraz bliżej awansu do trzeciej ligi

15.05.2019

W czwartej lidze podkarpackiej rozegrano spotkania 28.kolejki. Wpadki Izolatora Boguchwała oraz Wisłoka Wiśniowa sprawiły, że coraz bliżej awansu do trzeciej ligi są piłkarze Wisłoki Dębica.

Wisłoka Dębica rywalizowała z Przełomem Besko. Mimo dużej różnicy klas, w pierwszej połowie nie padły żadne bramki. Drugie 45 minut potwierdziło przewagę faworyta i lidera tabeli, a co najważniejsze kibice zobaczyli bramki. Najpierw w 57 minucie Dawid Sojda wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a kilka minut później Damian Łanucha podwyższył wynik spotkania skutecznie egzekwując rzut karny.

Napór Wisłoki nie malał czego efektem były dwie bramki zdobyte przez Kamila Rębisza odpowiednio w 74 i 82 minucie spotkania. W doliczonym czasie gry wynik pojedynku ustalił Damian Łanucha. Wisłoka Dębica pokonała Przełom Besko 5:0.

Legion Pilzno w tej kolejce rywalizował w Sanoku z miejscowym EcoBallem. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy w 2 minucie po bramce Jakuba Kokocia objęli prowadzenie. Jednak jeszcze przed przerwą wyrównał zespół z Pilzna po trafieniu Cypriana Ziaji. Po zmianie stron trafiali już tylko gospodarze. Do bramki ekipy Legionu trafiali Karol Adamiak i Mateusz Kuzio. Z kolei goście kończyli spotkanie w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę zobaczył Cyprian Ziaja. Spotkanie EcoBall Sanok z Legionem Pilzno zakończyło się wygraną gospodarzy 3:1.

Igloopol Dębica podejmował na własnym stadionie wicelidera Izolator Boguchwała. Goście by nie tracić dystansu do prowadzącej Wisłoki, chcieli to spotkanie wygrać. Jednak mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy. W 8 minucie Damian Socha strzałem głową wyprowadził Igloopol na prowadzenie. Trzy minuty później do wycofanej piłki dopadł Kamil Rokita i z 20 metrów podwyższył wynik. Po zmianie stron do ataku ruszyli goście. Efektem tego był kontaktowy gol autorstwa Patryka Zielińskiego w 60 minucie. W doliczonym czasie gry ten sam zawodnik doprowadził do remisu. Igloopol Dębica remisuje z Izolatorem Boguchwała 2:2.

W tabeli na prowadzeniu Wisłoka Dębica, która o sześć punktów wyprzedza graczy Izolatora Boguchwała. Legion Pilzno jest dziewiąty, zaś Igloopol Dębica jedenasty.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo(NS)-Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN