Wisłoka Dębica i Tarnovia po pierwszych grach kontrolnych [ZDJĘCIA]

08.07.2019

Do treningów powoli wracają zespoły z niższych lig. Beniaminek trzeciej ligi piłkarskiej Wisłoka Dębica rozpoczęła zajęcia w czwartek, a w sobotę rozegrała dwa pojedynki sparingowe.

Pierwszym z nich była rywalizacja z beniaminkiem czwartej ligi małopolskiej drugim zespołem Bruk Bet Termaliki Nieciecza. Dębiczanie ulegli 3:5, przegrywając już do przerwy 1:3. Bramki dla Wisłoki zdobyli: Damian Lubera, Kamil Rembisz i zawodnik testowany.

W drugiej rywalizacji dębiczanie zmierzyli się z innym czwartoligowcem Tarnovią. Ten pojedynek zakończyli wygraną 4:1, prowadząc już do przerwy 2:1. Tu bramki dla Wisłoki zdobywali Damian Bożek, Damian Łanucha oraz zawodnicy testowani.

Trener drużyny z Dębicy Dariusz Kantor testował w obu spotkaniach dużą grupę zawodników, z którymi chce rozmawiać w sprawie angażu do trzecioligowca. Te dwa sprawdziany dały mi dużo odpowiedzi – mówi szkoleniowiec.

Piłkarze Tarnovii dla których również była to pierwsza gra kontrolna, nie przywiązują wagi do wyniku. Jak mówi grający trener Wojciech Gucwa, w pierwszej połowie zawiodła skuteczność, w drugiej głupie błędy w obronie

Sezon w trzeciej lidze rozpocznie się w drugi weekend sierpnia. Wtedy to Wisłoka Dębica w pierwszym spotkaniu podejmie drużynę Podhala Nowy Targ, która dopiero w ostatniej rywalizacji przegrała awans do drugiej ligi z rzeszowską Stalą. W tym samym terminie rozpoczną się również rozgrywki w czwartej lidze małopolskiej. Tarnovia na początku zmierzy się z Barciczanką Barcice.