Wisłoka Dębica umacnia się w fotelu lidera czwartej ligi

08.05.2019

W czwartej lidze podkarpackiej rozegrano 27.kolejkę spotkań. Wisłoka Dębica nie zwalnia tempa w drodze po promocję na trzecioligowe boiska. Piast Tuczempy mimo dzielnej postawy, nie miał na tyle argumentów ażeby wyrwać punkty z rąk lidera.

Dwie minuty przed przerwą po dograniu Dawida Sojdy piłkę do siatki gości wpakował Damian Lubera. Tuż po przerwie, a dokładniej w 49. minucie drugiej części spotkania, do „jedenastki” podszedł Damian Łanucha. Zawodnik Wisłoki po raz kolejny w tym sezonie zdobył bramkę ze stałego fragmentu gry. Dopisał do swojego dorobku dziesiąte trafienie w tym sezonie. Dwadzieścia pięć minut przed końcem spotkania za sprawą samobójczego trafienia Pawła Remuta, drużyna z Tuczemp zdobywa bramkę kontaktową. Ostatecznie jednak Wisłoka Dębica dopisała do swojego konta trzy punkty po wygranej w Tuczempach z miejscowym Piastem 2:1.

W niedzielne popołudnie w Pilznie piłkarze Legionu podejmowali zespół Igloopolu Dębica. Po pierwszej bezbramkowej połowie, w drugiej były emocje i bramki. Pierwsi szansę mieli gracze z Debicy, ale w 63 minucie zmarnowali rzut karny. 120 sekund później zawodnik gospodarzy Tomasz Tragarz otrzymał czerwoną kartkę. Osłabieni gospodarze dzielnie bronili się, ale w 85 minucie Piotr Pyskaty, a 120 sekund później wynik spotkania ustalił Kamil Machnik. Igloopol Dębica wygrywa w Pilznie z Legionem 2:0.

W tabeli ligowej na czele Wisłoka Dębica z przewagą czterech punktów nad Izolatorem Boguchwała i siedmiu oczek nad Wisłokiem Wiśniowa. Siódmy jest Legion Pilzno, zaś Igloopol Dębica dziesiąty.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN