Wygrała tylko Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Podsumowanie ligowego weekendu

31.08.2020

Zwycięstwo na swoim boisku Bruk-Betu Termaliki Nieciecza nad Zagłębiem Sosnowiec było jedyną wygraną, jaką odniosła drużyna z naszego regionu w ten weekend. Porażkę zaliczyła występująca w PKO BP Ekstraklasie FKS Stal Mielec, a także Sandecja Nowy Sącz.

Niecieczanie od początku spotkania przeważali nad zespołem ze Śląska. Swoje szanse mieli między innymi Piotr Wlazło, a także Marcin Grabowski. Jedyną, decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył w 51 minucie Roman Gergel, który obrócił się piłką w polu karnym i z kilku metrów pokonał Krystiana Stępniowskiego. W końcówce spotkania do ataku przeszło Zagłębie. Groźnie uderzali zwłaszcza Filip Karbowy i Olaf Nowak, jednak Tomasz Loska był w tym dniu pewnym punktem Słoni. Na inaugurację sezonu Fortuny 1. Ligi podopieczni Mariusza Lewandowskiego zdobywają komplet punktów.

Na stadionie w Legnicy tamtejsza Miedź zmierzyła się z Sandecją Nowy Sącz. Losy tego spotkania zostały przesądzone w pierwszej połowie, po której podopieczni Jarosława Skrobacza prowadzili już 3:0. Strzelcami bramek dla Miedzi byli Kamil Zapolnik (dwie), a także Nemanja Mijusković. W końcówce spotkania rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Kamil Ogorzały. Biało-Czarni po po porażce w Pucharze Polski z Rakowem Częstochowa 0:3 odnoszą kolejną wysoką porażkę.

Nie powiodło się także FKS Stali Mielec, która po remisie w pierwszej kolejce PKO BP Ekstraklasy z Wisłą Płock 1:1 przegrała na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze. Bramki dla zespołu ze Śląska zdobyli Paweł Bochniewicz i Alasana Manneh, który popisał się pięknym uderzeniem zza szesnastego metra. Po tej porażce zespół z Podkarpacia spadł na 13 miejsce w tabeli. Kolejnym rywalem Stali będzie Cracovia.