Wygrana była na wyciągnięcie ręki

25.02.2019

W PGNiG Superlidze mężczyzn SPR Stal Mielec wyjechała do Głogowa, gdzie zmierzyła się z miejscową ekipą Chrobrego. Dla drużyny z Podkarpacia ta rywalizacja dała promyk nadziei na kolejne spotkania.

Pod wodzą nowego trenera Michała Przybylskiego, mielczanie byli bardzo blisko wygranej ulegając nieznacznie 24:25. W pierwszej połowie gracze z Dolnego Śląska uzyskali kilku bramkową przewagę, którą z czasem powoli niwelowali szczypiorniści Stali. Po 30 minutach gry było 12:10 dla miejscowych. Po zmianie stron drużyna z Podkarpacia mocno przyśpieszyła i w efekcie w 40 minucie doprowadziła do remisu. Przez kolejne 10 minut gry, dzięki dobrej skuteczności Piotr Rutkowskiego Stal prowadziła jedną bramką. Ale w ostatnich momentach rywalizacji znów lepiej w obronie zagrali gospodarze i przeciągnęli szale zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie głogowianie wygrali ze drużyną mielecką 25:24.

Bramki dla Stali zdobyli: Rutkowski 7, Wilk 6, Krępa 3, Kowalczyk i Sarajlić po 2 oraz Grzegorek, Skuciński, Janyst i Wypych po 1.

Kolejne spotkanie mielecka drużyna rozegra na własnym parkiecie w niedzielę o godzinie 17, kiedy to podejmie Wybrzeże Gdańsk.

Natomiast nowy trener drużyny Stali Michał Przybylski na parkiety PGNiG Superligi wraca po kilku latach. Jak mówi, jego celem będzie utrzymanie drużyny wśród najlepszych polskich zespołów.