Wygrana Igloopolu i rezerw Stali, porażka Legionu

14.08.2019

Zmagania zainaugurowali piłkarze w czwartej lidze podkarpackiej. Już w piątek Ecoball Sanok podejmował drużynę Legionu Pilzno.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana i początkowe minuty nie bardzo mogły wskazać zwycięzcę. Sanoczanie jednak się nie poddawali i nadal szukali pierwszej bramki w nowym sezonie. W 41 minucie po podaniu Mateusza Kuzio w dogodnej sytuacji znalazł się Damian Niemczyk, ale pomylił się w polu karnym, lecz jeszcze większy błąd popełniła obrona Legionu. Piłkę ponownie otrzymał pomocnik gospodarzy i nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Dominika Mazura. Bramka napędziła piłkarzy gospodarzy i w drugiej połowie sanoczanie coraz śmielej sobie poczynali na boisku. Efektem była bramka ponownie Daniela Niemczyka w 65 minucie. Więcej celnych trafień już nie zanotowano i to Ekoball Stal Sanok inkasuje trzy oczka na inaugurację po wygranej z Legionem Pilzno 2:0.

Igloopol Dębica w pierwszej kolejce wyjechał do Przemyśla, gdzie zmierzył się z miejscową Polonią. Piłkarze trenera Bartosza Zołotara już w 25 minucie wyszli na prowadzenie po strzale Mateusza Stańczyka. Dębiczanie byli stroną dominującą jednak do przerwy więcej bramek nie było. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił i nadal to goście byli drużyną lepszą. W 72 minucie Igloopol prowadził już 2:0, a bramkarza Polonii Przemyśl pokonał Przemysław Nalepka, ustalając wynik meczu.

W niedzielne przedpołudnie pojedynek rozegrała druga drużyna PGE Stali Mielec. Ci zmierzyli się w Stalowej Woli z rezerwami drugoligowej Stali. Gospodarze objęli prowadzenie w 5 minucie meczu, po trafieniu Michała Mistrzyka. Kolejne bramki były już autorstwa mielczan. W 23 minucie wyrównał po rzucie karnym Mateusz Załucki. Kwadrans później drugą jedenastkę wykorzystał Łukasz Seweryn. Po zmianie stron, młody napastnik Stali zapisał drugą bramkę na swoim koncie, ustalając wynik spotkania. Drugi zespół PGE Stali Mielec pokonał w Stalowej Woli rezerwy Stali 3:1.

W następnej kolejce Iglopool Dębica gościł będzie o godzinie 11 ekipę JKS 1909 Jarosław, o 16 drugi zespół mieleckiej PGE Stali podejmie Wisłok Wiśniowa, zaś godzinę później Legion Pilzno zagra z Polonią Przemyśl.