Wygrana mieleckich szczypiornistów w Szczecinie

18.04.2019

Piłkarze ręczni SPR Stali Mielec od wygranej rozpoczynają decydująca rundę play-out w PGNiG Superlidze. Ekipa z Podkarpacia odniosła sukces na parkiecie w Szczecinie z miejscową Sandra Spa Pogonią, pokonując drużynę z zachodniopomorskiego dopiero po serii rzutów karnych.

Po pierwszej wyrównanej połowie jednobramkowe prowadzenie mielczan 15:14 zapowiadało emocje w drugiej części rywalizacji. Mielczanie rozpoczęli bardziej skutecznie i w 40 minucie powiększyli przewagę do pięciu bramek. Słabsza skuteczność ekipy z Podkarpacia pozwoliła na zmniejszenie strat gospodarzom.

Jeszcze na minutę przed końcową syreną nic nie zapowiadało takich emocji. SPR Stal prowadziła 29:26 i w ciągu niespełna 60 sekund pozwoliła sobie na wbicie trzech bramek. Po regulaminowym czasie gry był remis 29:29.

W serii rzutów karnych po raz kolejny górą mielczanie, którzy dzięki dwóm obronom Tomasza Wiśniewskiego odnoszą zwycięstwo 4:2 i dopisują do swojego konta dwa meczowe punkty, zaś szczecinianie jeden.

Bramki dla SPR Stali zdobyli: Rutkowski 8, Sarajlić 5, Kornecki 4, Mochocki i Wilk po 3, Krępa i Skuciński po 2 oraz Krupa i Jędrzejewski po 1.

Kolejne spotkanie SPR Stal Mielec rozegra w sobotę na parkiecie w Kaliszu zmierzy się z miejscowym MKS-em.