Wygrana PGE Stali Mielec na zakończenie sezonu

21.05.2019

Na piłkarskich stadionach Fortuna Pierwszej Ligi rozegrano ostatnia kolejkę spotkań. Dramatyczna walka o utrzymanie trwała do ostatnich sekund.

Niespodziewanie Wigry Suwałki wygrały w Częstochowie z liderem Rakowem 2:1, a w Katowicach GKS przegrał z Bytovią 1:2, tracąc bramkę w siódmej minucie doliczonego czasu. Trafienie bramkarza Andrzeja Witana nie dała nic ekipie z Pomorza, która podobnie jak katowiczanie opuszczają zaplecze Lotto Ekstraklasy.

Ostre strzelanie po raz kolejny urządzili sobie piłkarze PGE Stali Mielec. Trzecia drużyna obecnych rozgrywek w ostatnim pojedynku zmierzyła się w Olsztynie z miejscowym Stomilem. Po kwadransie gry ekipa z Podkarpacia prowadziła po trafieniu Adriana Paluchowskiego. Początek drugiej połowy wyraźnie pod dyktando mielczan, którzy trzykrotnie pokonali miejscowego bramkarza za sprawą Jonathana de Amo, Łukasza Janoszki oraz Denisa Gojko. Wtedy w szeregi mieleckie wkradło się rozluźnienie, które kosztowało ich utratę dwóch bramek. Wynik spotkania w 90 minucie ustalił Bartosz Nowak. Mielecka PGE Stal kończy sezon wygraną w Olsztynie 5:2.