Wygrana piłkarek Tarnovii w Radomiu

08.05.2019

W pierwszej lidze piłki nożnej kobiet, zespół Tarnovii po porażce z Resovią wyjechał do Radomia, gdzie zmierzył się z drużyną Czwórki. To spotkanie dostarczyło sporo emocji dla kibiców.

Rywalizacja rozpoczęła się dość pechowo dla drużyny z Tarnowa, bo radomianki objęły prowadzenie po przypadkowej akcji i golu samobójczym. Dalsza część pierwszej połowy stała pod znakiem wyrównanej gry i sytuacji z obu stron, z tym że Czwórka była skuteczniejsza i dorzuciła jeszcze jedną bramkę. Z kolei piłkarki Tarnovii nie wykorzystały dwóch sytuacji sam na sam, a strzał Gabrieli Krawczyk zatrzymał się na poprzeczce. Podrażnione wynikiem 0-2 w drugiej połowie tarnowianki przejęły pełną kontrolę nad meczem. Dość szybko padła bramka kontaktowa. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym, do siatki trafiła Karolina Stańdo. Kolejna bramka padła w 79 minucie. W zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachowała się Agnieszka Derus i w rywalizacji był remis 2:2. W doliczonym czasie gry po wrzutce w pole karne bramkę na wagę trzech punktów zdobyła Karolina Kopacz. Ostatecznie Tarnovia pokonała w Radomiu drużynę Czwórki 3:2.

W tabeli ligowej zespół Tarnovii plasuje się na piątym miejscu. W kolejnym pojedynku drużyna tarnowska podejmie na własnym stadionie ekipę Rysów Białka Tatrzańska. Spotkanie rozegrane zostanie na stadionie przy ulicy Bandrowskiego w sobotę o godzinie 12.