Wygrana szczypiornistów mieleckich w Gdyni

16.05.2019

Walka o utrzymanie w PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych będzie trwała do ostatniej kolejki. W pojedynku ostatniej szansy SPR Stal Mielec wygrał w Gdyni z miejscową Arką 41:30.

Zawodnicy Stali już od początku zaczęli bardzo dobrze mecz na Pomorzu. Od pierwszych minut skutecznie bronił jeszcze bramkarz Arki, jednak to było za mało na bardzo dobrze grających mielczan. Gdy po stracie Arki w 10 minucie trafił Rafał Krupa, było już 7:2 dla ekipy z Podkarpacia. Przewaga mielczan, w którym jak natchniony bronił Tomasz Wiśniewski nie podlegała dyskusji. Dopiero w końcówce pierwszej połowy gdynianie znaleźli drogę do mieleckiej bramki, jednak szczypiorniści Stali odpowiadali i na przerwę obie drużyny schodziły przy rezultacie 21:11 dla ekipy z Mielca.

Po zmianie stron Arka próbowała odmienić losy spotkania i zmniejszała straty do Stali. W 40 minucie, było już tylko 26:20. Stal Mielec jednak nie pozwoliła gospodarzom na zbliżenie się na mniej niż pięć bramek różnicy. Od stanu 34:29, w ostatnich ośmiu minutach zawodnicy z Podkarpacia ponownie panowali na boisku. Końcówkę meczu wygrali 7:1 i ostatecznie zwyciężyli w meczu 41:30.

Bramki dla mieleckiej drużyny zdobyli: Krępa 9, Wilk 7, Krupa i Kornecki po 4, Sarajlic, Rutkowski, Mochocki, Kowalczyk i Skuciński po 3 oraz Grzegorek i Walintsow po 1.

Kolejne spotkanie szczypiorniście SPR Stali rozegrają na własnym parkiecie,a ich rywalem będzie Energa Wybrzeże Gdańsk. Pojedynek rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 18.