Wygrana tarnowskich koszykarek [ZDJĘCIA]

11.02.2019

W drugiej lidze koszykówki kobiet trwa walka o awans o szczebel wyżej. Zawodniczki MKS Pałacu Młodzieży BeCompleat Tarnów podejmowały na własnym parkiecie UKS La Basket Piekary Śląskie.

Tarnowianki od pierwszych minut bardzo agresywne w obronie nie pozwalały na wiele rywalkom. Już w 5 minucie prowadziły 14:2 i kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Jednak z upływem czasu do głosu doszły rywalki. Przez pierwsze dwie kwarty gospodynie zachowywały bezpieczny dystans. W połowie rywalizacji tarnowianki prowadziły 40:32.

W trzeciej kwarcie nastąpiło znów rozluźnienie w szeregach gospodyń, co wykorzystywały rywalki. Szybko parkiet opuściły wysokie zawodniczki tarnowskie, natomiast Paulina Liszka zakończyła przedwcześnie grę po dyskusji z arbitrami. Drużyna ze Śląska wyrównała, ale dwa rzuty trzypunktowe w ostatnich dwóch akcjach trzeciej kwarty, dały bezpieczną sześciopunktową przewagę przed ostatnią odsłoną rywalizacji. Ta zaczęła się od kilku niecelnych trafień i bardzo wyrównanej walki. Jednak czym bliżej było końca meczu, tym więcej zimnej krwi zachowywały tarnowianki. To po ich kontrach oraz rzutach trzypunktowych rosła przewaga. Ostatecznie Pałac Młodzieży Be Compleat Tarnów wygrał z UKS La Basket Piekary Śląskie 79:63.

Punkty dla tarnowskiej drużyny zdobyły: Wilk 21, Maksymowicz 16, Liszka 10, Sajdak 8, Malaga 7, Węglarz i Świętochowska po 6, Stachura 3 oraz Gołębiowska 2.

W tabeli ligowej tarnowianki są na drugim miejscu, ustępując jedynie zespołowi AZS Politechniki Szkoły Gortata Kraków.

Za tydzień zespół trenera Pawła Michalika wyjeżdża do Katowic, gdzie będzie się chciał zrewanżować za porażkę na własnym parkiecie drużynie AZS Uniwersytetu Śląskiego.