Wygrana Wolanii z tarnowskim Metalem

19.07.2019

Za zawodnikami Wolanii Wola Rzędzińska trzeci pojedynek kontrolny przed rozpoczęciem sezonu. Tym razem piłkarze trenera Tomasz Juszczyka pewnie pokonali graczy Metalu Tarnów 6:1.

Spotkanie było podzielone na 3 tercje, w których grano po 35 minut. Po pierwszych 35 minutach gry, piłkarze Wolanii prowadzili 1:0. Na listę strzelców wpisał się Artur Hebda, który wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. Druga część gry to dominacja czwartoligowca, który trzykrotnie podwyższał wynik. Najpierw po rzucie rożnym, piłkę do siatki Metalu wpakował Piotr Szosta. Następnie, błąd przy wyprowadzaniu piłki przez gospodarzy wykorzystał Jakub Płaczek, a chwile później akcję przeprowadzoną prawym skrzydłem przez Mateusza Michonia sfinalizował Dominik Minorczyk. W trzeciej tercji Wolania dołożyła jeszcze dwie bramki. W podobnych do siebie sytuacjach, strzał po ziemi po długim rogu, futbolówkę do bramki skierowali kolejno Dominik Minorczyk oraz Bartłomiej Starzyk. Zespół Metalu stać było tylko na honorowe trafienie, a jego autorem okazał się świeżo sprowadzony do drużyny tarnowskiej – Adrian Ślęzak.

W spotkaniu towarzyskim w bramce Wolanii testowany był Arkadiusz Michałek, który w ostatnim sezonie bronił barw Orła Dębno. Z kolei beniaminka czwartej ligi małopolskiej może opuścić Adrian Chłoń, który prawdopodobnie zasili zespół rezerw Bruk Bet Termaliki Nieciecza.

Następny pojedynek kontrolny zespół Wolanii rozegra w sobotę. O godz. 11.00, na stadionie Sokoła Wałki, podejmować będzie przedstawiciela czwartej ligi podkarpackiej piłkarzy Błękitnych Ropczyce.