Wyjazdowa wygrana Tarnovii, porażka Unii

09.10.2018

W czwartej lidze małopolskiej rozegrano 10. serię spotkań. Po ubiegłotygodniowej wygranej Tarnovia znów dopisuje punkty. W pojedynku na szczycie Limanovia wygrywa z tarnowskimi Jaskółkami.

GKS Drwinia przegrywa na własnym stadionie z Tarnovią 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla tarnowskiego zespołu Sławomir Zubel. Limanovia na własnym stadionie rywalizowała z tarnowską Unią. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gości, którzy w 3 minucie po trafieniu Dominika Wardzały objęli prowadzenie. Po 30 minutach gry był remis po golu Arkadiusza Serafina. Ale chwilę później bramkę dającą prowadzenie drużynie Jaskółek zdobył Łukasz Popiela. Po zmianie stron gospodarze przyśpieszyli aby odrobić straty. W 71 minucie Mateusz Lampart wyrównał, wykorzystując rzut karny, natomiast w doliczonym czasie gry Rafał Gadzina zdobył bramkę dającą trzy punkty Limanovii, która wygrywa z tarnowską Unia 3:2. Poprad Muszyna wygrywa z Lubaniem Maniowy 2:1, LKS Szaflary dopisuje trzy punkty po wygranej nad Olimpią Pisarzowa 1:0. Takie same wyniki padły w spotkaniach Orkana Szczyrzyc z Barciczanką oraz Watry Białka Tatrzańska z Can Pack Okocimskim Brzesko.

W niedzielnych rywalizacjach drugi zespół Sandecji Nowy Sącz rozgromił drużynę Glinika Gorlice 7:0, zaś Dunajec Zakliczyn zremisował z Bocheńskim Klubem Sportowym 2:2.

W tabeli na prowadzeniu Limanovia przed Popradem Muszyna – obie drużyny mają po 25 punktów. Trzecia tarnowska Unia traci pięć oczek.