Wymęczona wygrana tarnowskich szczypiornistów [ZDJĘCIA]

11.02.2019

Po dwóch tygodniach przerwy na parkiety powrócili piłkarze ręczni pierwszej ligi. Lider zaplecza PGNiG Superligi SPR PWSZ Tarnów podejmował na własnym parkiecie zespół KSSPR Końskie. W pierwszej rundzie, drużyna ze Świętokrzyskiego jako jedyna wygrała z tarnowianami.

Od pierwszych minut dominowali tarnowianie, a dzięki trzem trafieniom Marcina Wajdy, w 10 minucie prowadzili 6:3. Wtedy dobrze zaczęła funkcjonować obrona drużyny z Końskich, a bramkarz Daniel Szot odbijał każdą piłkę lecącą w jego kierunku. Kolejną bramkę tarnowianie zdobyli dziesięć minut później, gdy był już remis. Wyrównana walka utrzymywała się praktycznie do końca pierwszej części spotkania. Kilka błędów w ataku gości i szybkie kontry gospodarzy, dały im trzy bramkową przewagę 12:9 przed drugą częścią rywalizacji.

Po zmianie stron zrobiło się bardzo nerwowo. Kolejno trzech tarnowskich zawodników powędrowało na ławkę kar, a goście szybko zmniejszyli straty. Wyrównana gra trwała do 50 minuty. Wtedy znów dobra obrona Dawida Ciochonia i szybkie kontry uspokoiły nieco poczynania tarnowskiego zespołu. Na trzy minuty przed końcem rywalizacji gospodarze prowadzili 21:16 i spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie SPR PWSZ Tarnów wygrał z KSSPR Końskie 23:17.

Bramki dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Wajda 6, Jewuła 4, Nowak, Kowalik i Chodara po 3, Mogielnicki 2 oraz Szatko i Sanek po 1.

Tarnowianie nadal przewodzą w ligowej tabeli. W najbliższą niedzielę zmierzą się w Legionowie ze spadkowiczem z PGNiG Superligi Legionovią.