Wysoka porażka Grupy Azoty SPR Tarnów na inaugurację PGNiG Superligi

05.09.2020

Azoty Puławy okazały się zdecydowanie za silne dla Grupy Azoty SPR Tarnów w pierwszym meczu nowego sezonu PGNiG Superligi. Podopieczni Patrika Liljestranda przegrali w Arenie Jaskółka różnicą 13 bramek.

Pierwszego gola w nowym sezonie PGNiG Superligi zdobył zawodnik tarnowskiego zespołu Rennosuke Tokuda. Na początku meczu zespół z Tarnowa dobrze grał w obronie, przez co mecz był niezwykle wyrównany. Po dwunastu minutach spotkania na tablicy świetlnej widniał wynik 5:4 dla Tarnowian. Dobrze prezentował się zwłaszcza Mateusz Wojdan, który w pierwszym kwadransie meczu strzelił trzy bramki.

W osiemnastej minucie po widowiskowej akcji Michała Jureckiego, Andrija Akimienki i Michała Szyby zespół z Puław wyszedł na prowadzenie 9:6. Ta przewaga w ostatnich dziesięciu minutach tylko się powiększała. Świetnie na rozegraniu zespołu z Puław grał były reprezentant Polski Michał Jurecki. Skuteczny był także Ukrainiec Andrij Akimienko, który w pierwszej połowie rzucił 5 bramek. Grupa Azoty SPR Tarnów największy problem miała zwłaszcza z atakiem pozycyjnym, Tarnowianie w tej części gry oddali aż 8 rzutów niecelnych. Po pierwszych trzydziestu minutach podopieczni Patrika Liljestranda przegrywali 10:16.

Druga połowa zaczęła się od nietrafionego przez Rennosuke Tokudę rzutu karnego. Chwilę potem kolejną bramkę w meczu zdobył Andrij Akimienko i było już 17:10 dla zespołu z Puław. Na początku drugiej połowy kilka udanych interwencji zaliczył bramkarz gości Mateusz Zembrzycki, skuteczny był także Michał Szyba i zespół Larsa Waltera w 40 minucie wygrywał już dwunastoma bramkami (23:11).

Tarnowianie w drugiej połowie nie potrafili strzelić bramki przez jedenaście minut. Niemoc strzelecką w 43 minucie  przełamał Artur Sanek zdobywając dla swojego zespołu 12 bramkę w meczu.

W ostatnim kwadransie spotkania Lars Walter przeprowadził w swoim zespole szereg zmian wprowadzając na plac gry rezerwowych. To nie zmieniło jednak losu spotkania. Tarnowianie w drugiej połowie grali słabo, a zawodził zwłaszcza lider Kirił Knazieu. W drużynie z Tarnowa najskuteczniejsi byli Michał Wajda i Mateusz Wojdan, którzy zdobyli po 3 bramki. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Łukasz Rogulski (7 bramek).

Grupa Azoty SPR Tarnów – Azoty Puławy 20:33 (10:16)