Wysoka porażka tarnowskich koszykarzy

13.02.2019

W drugiej lidze mężczyzn koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów wyjechali do Bielska Białej, gdzie zmierzyli się z drużyną Daas Basket Hills.

Tarnowianie bardzo słabo zagrali w obronie, a ich skuteczność ledwo przekroczyła 25 procent. Już w pierwszej kwarcie zaznaczyła się wyraźna przewaga gospodarzy. Po pierwszej połowie prowadzili oni już 43:22. Dobra gra koszykarzy Daas Basket Hills trwała również w drugiej części meczu. Tarnowianie mieli problem ze skutecznością oraz zdobywaniem punktów z czystych pozycji. Ostatecznie przegrali 52:83.

Punkty dla tarnowskiego zespołu zdobyli: Sulowski 21, Palmowski 10, Skowron 6, Wardziński i Bryzek po 5, Piska 3 oraz Niemczura 2.

W tabeli ligowej MUKS 1811 Unia Tarnów zajmuje dwunastą pozycję. W następnej kolejce podejmie na własnym parkiecie zespół AZS Częstochowa.