Wysokie loty tarnowskich Jaskółek

14.05.2019

W czwartej lidze małopolskiej rozegrano spotkania 25 serii. Porażki Popradu Muszyna i Limanovii sprawiły, że na fotelu lidera wygodnie rozsiedli się piłkarze tarnowskiej Unii.

Już w piątek w Barcicach miejscowa Barciczanka pokonała graczy Orkana Szczyrzyc 4:3. W sobotę doszło do pojedynku na szczycie. Lider tarnowska Unia gościł na własnym stadionie zespół Limanovii. Jaskółki wygrały to spotkanie 2:0 po trafieniach Dominika Wardzały i Mateusza Nowaka. W takich samych rozmiarach wygrywa Bocheński Klub Sportowy z Dunajcem Zakliczyn. Dla gospodarzy trafiali Kamil Rynduch i Jakub Dobranowski. Okocimski Brzesko przegrał z Watrą Białka Tatrzańska 1:3. Ważne trzy punkty dopisuje do swojego konta drużyna Tarnovii, która pokonała graczy GKS Drwinia 2:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli Rafał Kozioł i Mateusz Prokop, zaś dla graczy z Drwini Sebastian Palonek.

W Gorlicach Glinik przegrał z drugim zespołem Sandecji Nowy Sącz 1:2. Dla sądeczan trafiali Michał Szeliga i Sebastian Szczepański, zaś dla gospodarzy honorowe trafienie zdobył Jakub Dziedzic. Trzy punkty bez wychodzenia na zieloną murawę dopisują do swojego konta piłkarze LKS Szaflary.

W jedynej niedzielnej rywalizacji Lubań Maniowy pokonał wicelidera tabeli Poprad Muszyna aż 6:3. W tabeli na prowadzeniu drużyna tarnowskiej Unii, która wyprzedza o dziewięć punktów zespół Mineralnych i aż o dziesięć oczek trzecią Limanovię. Dodajmy że ekipa z Muszyny ma do rozegrania jeszcze zaległy pojedynek w Białce Tatrzańskiej z miejscową Watrą.

Spadkiem do klas okręgowych najbardziej zagrożone są zespoły Dunajca Zakliczyn i LKS Szaflary.

ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy