Wysokie loty żużlowców tarnowskiej Unii

17.06.2019

Dziesiątą rundę spotkań rozegrały drużyny, jeżdżące w Nice Pierwszej Lidze żużlowej. Tym razem tarnowska Unia wyjechała do Łodzi, gdzie zmierzyła się z miejscowym Orłem. W pierwszej rywalizacji na tarnowskim torze, Jaskółki wygrały 49:41.

Tym razem zawodnicy trenera Tomasza Proszowskiego chcieli zaprezentować się z dobrej strony i powalczyć przynajmniej o punkt bonusowy. Gospodarze rozpoczęli od podwójnej wygranej, jednak w biegu juniorów wygrał Mateusz Cierniak przed Piotrem Pióro i Przemysławem Koniecznym. W kolejnym starcie gospodarze wygrali, ale w czwartej gonitwie Peter Ljung pokonał Daniela Jeleniewskiego, a trzeci przyjechał Konieczny. W piątym wyścigu wygrywa Wiktor Kulakov, przywożąc za swoimi plecami obu jeźdźców gospodarzy. W kolejnej odsłonie tej rywalizacji wygrał Daniel Kaczmarek, przed Jeleniewskim i Arturem Czają, doprowadzając do remisu 18:18.

W siódmej gonitwie doszło do karambolu z udziałem trzech zawodników. W wyniku upadku kontuzji nogi nabawił się zawodnik gospodarzy Tobiasz Musielak. W powtórce wygrał Ljung przed Rohanem Thungetem i Cierniakiem. Trzy kolejne biegi kończyły się wynikiem remisowym. W jedenastej gonitwie gospodarze odzyskali dwupunktowe prowadzenie, ale w dwunastym starcie Kulakov z Cierniakiem doprowadzili do remisu 36:36. Ostatni bieg przed wyścigami nominowanymi znów na korzyść Jaskółek, a czwarte indywidualne zwycięstwo dowiózł Ljung.

W czternastym wyścigu podwójnie wygrywają łodzianie i prowadzą 43:41. Ostatnia gonitwa znów dostarczyła wielu emocji Ljung i Kulakov skopiowali wyczyn z ostatniego pojedynku w Tarnowie, dowożąc podwójną wygraną. Oznacza to, że Jaskółki wygrywają na łódzkim torze z Orłem 46:44, zapisując dwa punkty za wygraną oraz punkt bonusowy.

Punkty dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Ljung 15, Kulakov 12, Kaczmarek 9, Cierniak 5, Czaja 3, Konieczny 2 oraz Koza 0.

A już w najbliższą niedzielę tarnowska Unia gościć będzie na własnym torze lidera Nice Pierwszej Ligi PGG ROW Rybnik. Początek tej rywalizacji o godzinie 14:30.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Ines Szczepańska
play
Słowo za słowo - Dawid Chrobak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN