Zabrzański Górnik wygrywa z tarnowskimi szczypiornistami

01.08.2019

Piłkarze ręczni NMC Górnika Zabrze za mocni dla beniaminka PGNiG Superligi mężczyzn. SPR PWSZ Tarnów w drugim pojedynku sparingowym uległ drużynie ze Śląska 26:33.

Grający od wielu lat zawodnicy z Zabrza dyktowali warunki na parkiecie. Już w pierwszej połowie goście w rywalizacji sparingowej popisali się kilkoma udanymi akcjami w ataku oraz w obronie. Szybko uzyskali przewagę, która do przerwy wynosiła osiem bramek (19:11).

Po zmianie stron trwała koncertowa gra zabrzan, natomiast tarnowianie dopiero w końcówce rywalizacji złapali odpowiedni rytm gry i zmniejszyli nieco strat.

Bramki dla tarnowskiej drużyny zdobyli: Nowak 7, Grozdek 6, Jewuła, Tarcjonas, Dadej i Kożdęba po 2 oraz Sanek, Lazarowicz, Kowalik, Misiewicz i Pedryc po 1.

Trzeci pojedynek sparingowy, drużyna SPR PWSZ Tarnów rozegra już dziś o godzinie 18:30, w hali uczelni przy ulicy Mickiewicz 8 gościć będą zespół SPR Stali Mielec.