Po zaciętym boju Tarnowianki przegrywają na inaugurację sezonu

28.09.2020

Siatkarki Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów przegrały na wyjeździe z drużyną Stali Mielec 3-2. Tarnowianki po nieudanym początku spotkania zdołały wyrównać, co jednak nie pozwoliło na osiągnięcie zwycięstwa.

W zawodach w drużynie z Tarnowa zadebiutowała Klaudia Kaczorowska, sprowadzona do klubu przed kilkoma dniami. Początek spotkania zapowiadał wyrównane widowisko. W dalszej części pierwszego seta Mielczanki uzyskały przewagę, którą utrzymały do samego końca, wygrywając 25-18. Drugi set bez historii. Gospodynie zdominały przyjezdne wygrywając 25-12. Publicznośc zgromadzona w hali mogła spodziewać się gładkiego zwycięstwa Stali. Nic bardziej mylnego.

Tarnowianki w trzecim secie przebudziły się. Lepsza gra zaowocowała triumfem 21-25. Zawodniczki Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów poszły za ciosem w kolejnej partii, pokonując rywalki 20-25. Ostatecznie siatkarki z Mielca nie pozwoliły wydrzeć sobie z rąk zwycięstwa i wygrały w tie-breaku 15-8. Ekipa SPS Stal Mielec zwyciężyła po zaciętym boju z Grupą Azoty Roleski PWSZ Tarnów 3-2.

SPS Stal Mielec – Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 3:2

(25:18, 25:12, 21:25, 20:25, 15:8)

Składy zespołów:

Stal: Łukasiewicz (17), Bryda (19), Duda (28), Stachowicz (1), Stroiwąs (10), Żabińska (2), Samul (libero) oraz Laskowska, Mras

Grupa Azoty Roleski: Szabó (14), Stroińska (4), Bimkiewicz (14), Szczygieł (4), Cur (8), Dreczka (8), Kaczyńska (libero) oraz Kaczorowska (11), Kudłaczewska, Hebda, Dyrek (1)