Zawodnicy ze stowarzyszenia Sokół Tarnów wzięli udział w 44. Biegu Piastów w Jakuszycach

09.03.2020

W ramach Festiwalu Narciarstwa Biegowego odbyło się 7 startów, m.in. bieg rodzinny na 6 km, bieg na 30 km stylem dowolnym oraz bieg królewski na 50 km stylem klasycznym.

Dla Franciszka Florka, wiceprezesa stowarzyszenia Sokół Tarnów, te zawody były wyjątkowe.

W tym roku kończę 70 lat i powiedziałem sobie, że przebiegnę osiemdziesiątkę na moją siedemdziesiątkę – mówi.

– W sobotę był bieg, w którym brała udział nawet Justyna Kowalczyk, na 25 km stylem klasycznym. W sumie w dwóch biegach na 50 km i na 25 km wzięło udział 4 tysiące zawodników. Gdy zobaczyłem tę masę ludzi przed sobą, to zastanawiałem się, jak sobie dam radę. Ale sprężyłem się i po drodze prawie czterysta osób wyprzedziłem. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nam się udało pojechać całą grupą. Jedni biegali, drudzy kibicowali.

Z ramienia Stowarzyszenia do Jakuszyc pojechało łącznie 21 osób. Jak podkreśla Franciszek Florek, sport jest dla każdego, a wiek nie jest przeszkodą.

– Tu nie ma żadnej grupy wiekowej, każdy jest mile widziany. Organizujemy sporty biegowe, mamy Bieg Leliwitów, Bieg Po Miecz Spycymira, Puchar MTB – ćwierć wieku ścigamy się już na rowerach górskich. Nasza idea, to krzewienie biegów, sportów masowych.

Stowarzyszenie Sokół Tarnów zrzesza ok. 40 osób.

Propaguje aktywność fizyczną i zdrowy styl życia oraz organizuje liczne imprezy sportowe, turystyczne i rekreacyjne w regionie tarnowskim.

Posłuchaj:
Franciszek Florek
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN