Zdecydowane wygrane czołówki czwartoligowców z Małopolski

15.04.2019

W czwartej lidze małopolskiej rozegrano 20.kolejkę spotkań. Grad bramek na boiskach w Limanowej i Zakliczynie, a także komplety punktów tarnowskich zespołów.

Już w czwartek tarnowska Unia zagrała z Barciczanką i wygrała 2:1. Bramki dla Jaskółek strzelili Piotr Drozdowicz oraz Artur Biały, zaś dla rywali Maciej Maślejak.

Piłkarze Tarnovii w ten weekend dopisali do swojego konta trzy punkty, bez wybiegania na zieloną murawę.

Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy Limanovii w pojedynku z Orkanem Szczyrzyc. Gospodarze wygrali 9:0, a pięć bramek zdobył Hubert Pachowicz. Dwa trafienia zapisał na swoim koncie Piotr Filipek, zaś po jednym Mateusz Matlęga i Bartłomiej Chlebda.

LKS Szaflary przegrał z Watrą Białka Tatrzańska 2:4. Dla gości wszystkie cztery trafienia autorstwa Łukasza Pazurkiewicza.

Atutu własnego boiska nie wykorzystali również piłkarze Glinika Gorlice, którzy przegrali z Bocheńskim Klubem Sportowym 0:3. W pierwszej minucie trafił Daniel Bukowiec, sześćdziesiąt sekund później akcję sam na sam wykorzystał Mirosław Tabor, zaś wynik pojedynku ustalił w 26 minucie Daniel Bukowiec.

W niedzielnych rywalizacjach drugi zespół Sandecji Nowy Sącz wygrał z Lubaniem Maniowy 4:0, Dunajec Zakliczyn przegrał z liderem Popradem Muszyna aż 1:6. Po dwie bramki dla mineralnych zdobyli: Mateusz Wilk, Dawid Polański i Paweł Jarzębak, zaś dla gospodarzy honorowe trafienie zaliczył Mateusz Wójcik.

GKS Drwinia uległ na własnym stadionie piłkarzom Okocimskiego Brzesko 0:1, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Sergiusz Kostecki z rzutu karnego.

W tabeli na prowadzeniu Poprad Muszyna, trzy punkty przed tarnowską Unia i cztery przed Limanovią.