Zwycięska końcówka rundy jesiennej mieleckiej Stali

26.11.2017

Piłkarze Nice Pierwszej Ligi w ten weekend rozegrali 19.kolejkę spotkań. Mielecka Stal po dwóch wyjazdowych wygranych, podejmowała na własnym stadionie zespół GKS-u Tychy.

Podopieczni trenera Zbigniewa Smółki chcieli efektownie zakończyć ten rok na boiskach zaplecza Lotto Ekstraklasy. Już w 13 minucie mogli się cieszyć z prowadzenia. Mateusz Cholewiak otrzymał podanie od Michała Janoty i będąc sam na sam z bramkarze tyskim, pokonał go lekkim strzałem. Gospodarze po celnym trafieniu, oddali nieco inicjatywę rywalowi, jednak ten nie potrafił wykorzystać przewagi.

Pięć minut po zmianie stron mielczanie podwyższyli prowadzenie. Najpierw strzał Cholewiaka, obronił bramkarz GKS-u, chwilę potem piłkę z linii bramkowej wybił obrońca tyski, ale Dejan Djermanović, bez przeszkód wykorzystał kolejną dobitkę. Goście podłamani całą sytuacją, nie potrafili zagrozić bramce mieleckiej. Natomiast w 78 minucie Maksymilian Banaszewski z 15.metrów wpakował futbolówkę do śląskiej bramki i ustalił wynik spotkania. Stal Mielec pokonała tyski GKS 3:0.

Stal Mielec po 19 spotkaniach ma na swoim koncie 31 punktów i zimową przerwę spędzi na piątym miejscu w tabeli Nice Pierwszej Ligi. Piłkarze zaplecza Lotto Ekstraklasy wrócą na ligowe boiska w pierwszy weekend marca 2018 roku. Wtedy to mielecka Stal wyjedzie do Grudziądza na pojedynek z miejscową Olimpią.