Zwycięska końcówka rundy tarnowskich koszykarek

08.01.2019

Koszykarki Pałacu Młodzieży BeComplet Tarnów rozegrały ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej. Rywalkami drużyny trenera Pawła Michalika była najsłabsza drużyną drugiej ligi MLKS MOS Rzeszów.

Po pierwszej wyrównanej kwarcie, w kolejnej tarnowianki postawiły lepszą obronę, a w ataku były bardziej skuteczniejsze. Rywalki traciły punkty i na przerwę gospodynie schodziły przy prowadzeniu 46:31. Po zmianie stron trzecia odsłona tego meczu była również zdecydowanie pod kontrolą tarnowskich koszykarek. Pół godziny gry i miejscowe zapewniły sobie zwycięstwo, bo prowadziły różnicą ponad 30 punktów. W ostatniej kwarcie na parkiecie pojawiły się zawodniczki, które mniej czasu grały w dotychczasowych spotkaniach. Jednak nie odstawały one od rywalek i ostatecznie wygrały 89:55.

Punkty dla tarnowskiego zespołu zdobyły: Kłosowicz 20, Wilk 15, Świętochowska 12, Stachura 9, Sajdak 8, Gołębiowska, Laszota i Węglarz po 6, Malaga 5 oraz Sutkowska 2.

Tarnowskie koszykarki kończą rundę zasadniczą z bilansem dziewięciu zwycięstw oraz trzech porażek. Teraz zawodniczki Pałacu Młodzieży BeComplet Tarnów czeka rywalizacja z czterema drużynami z grupy śląskiej. Prawdopodobnie będą to zespoły UKS La Basket Piekary Śląskie, RMKS Rybnik, AS Uniwersytetu Śląskiego Katowice oraz Pogoń Ruda Śląska. Pojedynki rozpoczną się w drugiej połowie stycznia.

Słowo za słowo (M) - Stanisław Siadek, Renata Sobkowiak-Zabawa, ks. Marcin Gryzło