Zwycięstwo Grupy Azoty SPR Tarnów na zakończenie przygotowań do sezonu

02.09.2020

Grupa Azoty SPR Tarnów pokonała w ostatnim meczu kontrolnym przed startem PGNiG Superligi Padwę Zamość 30:21.

Początkowo mecz miał wyrównany przebieg. Dopiero w dalszej części pierwszej połowy skuteczna gra w obronie jak i ataku spowodowała, że na przerwę tarnowskie jaskółki schodziło z sześciobramkową przewagą.

W drugich trzydziestu minutach podopieczni Patrika Liljestrana utrzymywali bezpieczne prowadzenie i ostatecznie wygrali różnicą dziewięciu bramek. Najskuteczniejszymi zawodnikami w tarnowskim zespole byli Kirił Kniazeu, Kacper Majewski i Renosuke Tokuda, którzy rzucili po 4 bramki.

Zwycięstwo nad Padwą Zamość to druga wygrana tarnowian w ostatnim czasie. W ostatni piątek Grupa Azoty pokonała bowiem innego pierwszoligowca, Orlen Upstream SRS Przemyśl.

Przed meczem odbyła się też oficjalna prezentacja Grupy Azoty SPR Tarnów. Zaprezentowano w niej nowego kapitana drużyny, którym został doświadczony Łukasz Kużdeba.