Zwycięstwo piłkarek Tarnovii w Bielsku-Białej

13.10.2020

W meczu 8. kolejki piłkarskiej I ligi kobiet Tarnovia pokonała na wyjeździe Rekord Bielsko-Biała 3-4.

Tarnowianki stoczyły wyrównany bój z wiceliderkami rozgrywek. Do przerwy gospodynie prowadziły 2-1. Jedyną bramkę w tej części gry dla podopiecznych Michała Jarząba strzeliła Katarzyna Białoszewska.

W drugiej połowie Tarnowianki szybko odrobiły straty, a następnie wyszły na prowadzenie. W 59 minucie przyjezdne wygrywały już 3-4, dzięki dwóm trafieniom Białoszewskiej i bramce Gabrieli Gębicy. Wynik do końca nie zmienił się i ‚Biało-czerwone’ wywiozły trzy punkty z województwa śląskiego. Ostatecznie Tarnovia pokonała na wyjeździe Rekord Bielsko-Biała 4-3.

Po ośmiu kolejkach prowadzi UKS SMS II Łódź z dorobkiem 22 punktów. Trwa walka o podium, gdyż Rekord Bielsko-Biała, Tarnovia oraz piłkarki Stomilu Olsztyn uzbierały do tej pory po 16 oczek.

Kolejne spotkanie ‚Biało-czerwone’ rozegrają 18 października o godzinie 15 u siebie ze Stomilem.

BTS Rekord Bielsko-Biała – Tarnovia 3-4 (2-1)
Bramki: 1-0 K. Moskała (7′), 1-1 K. Białoszewska (10′), 2-1 K. Moskała (21′), 2-2 G. Gębica (49′), 2-3 K. Białoszewska (54′), 3-3 M. Knysak (55’k.), 3-4 K. Białoszewska (59′)