Zwycięstwo siatkarek Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów

24.02.2020

Tarnowskie siatkarki pokonały w czterech setach AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Mecz  w Tarnowie przełamał serię porażek podopiecznych Łukasza Marciniaka.

Zespół z Tarnowa od początku narzucał tempo gry. Na początku meczu dobrze grała zwłaszcza Magdalena Szabo, która na początku meczu wyprowadziła gospodynie na prowadzenie na 11:6. Później seria błędów i udane zagrywki Sylwii Pelc zdecydowały, że tarnowski zespół przegrał pierwszego seta 23:25.

W drugim secie siatkarki Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów znowu wyszły na wysokie prowadzenie 9:3. Skuteczna była zwłaszcza Jowita Jaroszewicz, która w całym meczu zdobyła 15 punktów. W dalszej części gry Akademiczki z Gliwic dzięki skutecznej grze dogoniły rywalki i na tablicy świetlnej widniał wynik 15:14 dla gości. W końcówce seta skuteczniejsze były jednak zawodniczki z Tarnowa, które po udanej akcji Marty Dudy wygrały 25:21.

Dwa kolejne sety to zdecydowana przewaga podopiecznych Łukasza Marciniaka. Z dobrej strony pokazywały się zwłaszcza Jowita Jaroszewicz – MVP meczu, Julita Molenda i Magdalena Szabo, a na środku siatki punktowała Nikola Abramajtys. Tarnowskie siatkarki wygrały trzecią i czwartą partię odpowiednio 25:20 i 25:17. Tym samym trzy punkty zostały w Małopolsce.

Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:1
(23:25, 25:21, 25:20, 25:17)

Składy zespołów:
Grupa Azoty: Szabpo (16), Molenda (14), Podlasek, Buczek (1), Abramajtys (9), Jaroszewicz (15), Samul (libero) oraz Minicz, Duda (11), Kedziora i Szczygieł (2)
AZS: Ciesielczylk (8), Michalak (16), Skiba (12), Pelc (12), Woźniczka (3), Trojan (4), Bohdanowicz (libero) oraz Wystel (3), Wałek, Chrzan i Nudha (2)