Zwycięstwo Tarnowianek na koniec sezonu

03.03.2020

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów pokonały przed własną publicznością w ostatnim meczu sezonu Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass 3:2 (25:23, 20:25, 25:23, 23:25, 15:8). Po meczu pożegnano kończącą sportową karierę Dominikę Minicz.

Mecz był bardzo wyrównany, aż trzy sety kończyły się różnicą dwóch punktów. Spotkanie lepiej rozpoczęły Krośnianki, które prowadziły w pierwszym secie już 25:23. Końcówka należała jednak do podopiecznych Łukasza Marciniaka i to one po zdobyciu pięciu punktów z rzędu triumfowały do dwudziestu trzech.

W drugiej partii rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Jednak w decydującej fazie to akademiczki z Krosna odskoczyły rywalkom na dwa punkty i prowadziły 21:19. Tarnowianki zdołały zdobyć jeszcze dwudziesty punkt w secie, jednak to było wszystko na co pozwoliły im podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka.

W trzeciej odsłonie zawodniczki Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie. Przy stanie 24:20 siatkarki z Krosna zdołały zdobyć trzy punkty z rzędu, jednak przy kończącym seta ataku Magdaleny Szabó były już bezradne.

Czwartego seta lepiej rozpoczęły Tarnowianki, jednak skutecznie działał blok przyjezdnych. Przy stanie 24:22 dla Karpat Krosno Jowity Jaroszewicz zaliczyła skuteczny atak i gospodynie obroniły pierwszego setbola. W kolejnej akcji skutecznością popisała się Aneta Szczygielska i obijając blok rywalek doprowadziła do tie-breaka.

W nim od samego początku dominowały Tarnowianki, które do zmiany stron prowadziły 8:4. W dalszej części seta podopieczne Łukasza Marciniaka tylko powiększały przewagę i pewnie wygrały różnicą siedmiu punktów.

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów zakończyły ligową rywalizację na dziesiątym miejscu. Spotkanie z Karpatami MOSiR AZS PWSZ Krosno Glass było ostatnim w karierze doświadczonej Dominiki Minicz.