Niepłodność męska – przyczyny, leczenie (16.01.2018)

17.01.2018

Coraz więcej par ma problemy z poczęciem i coraz częściej problem niepłodności dotyczy mężczyzny. Dr hab. n. med. Piotr Dobroński z Kliniki Urologii Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, który specjalizuje się w leczeniu męskiej niepłodności mówi, że duży wpływ na męską płodność ma styl życia.

Mężczyźni nie przykładają wagi do diety, stosują za dużo używek i zdecydowanie za mało się ruszają – powiedział w programie Bez Skierowania.  Siedzący tryb życia i to siedzący tryb życia przed monitorem komputera albo w samochodzie za kierownicą to jest obecnie najbardziej standardowy pacjent. Ten siedzący tryb życia związany prawdopodobnie z przegrzewaniem jąder ma niewątpliwie bardzo niekorzystny wpływ na czynność gonad męskich – zwracał uwagę specjalista urologii i andrologii.

Dr Piotr Dobroński podkreśla, że około 12 miesięcy nieskutecznych starań o dziecko powinno skłonić do wizyty u specjalisty. I na tej wizycie zawsze powinna być zarówno kobieta jak i mężczyzna. Bo jak wynika z badań niepłodność męska to problem niemal połowy par, które bezskutecznie starają się o dziecko.

W programie Bez Skierowania specjalista mówił jakie są przyczyny męskiej niepłodności, kiedy mężczyzna powinien się przebadać, czy bezpłodność można wyleczyć oraz jak naturalnie poprawić płodność mężczyzny.

Posłuchaj:
Bez Skierowania cz.1
Bez Skierowania cz.2
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN