Do 19 lipca w tarnowskim BWA będzie dostępny “Deszczownik”

17.07.2020

“Deszczownik” to gra tarnowskiego programisty Tomasza Boksy. Od 16 do 19 lipca jest dostępna na Uniwersytecie Orlando (Floryda – USA) w ramach Konferencji Literatury Cyfrowej 2020. W tych samych dniach można w nią zagrać w Pałacyku Biura Wystaw Artystycznych na oryginalnym 8 bitowym komputerze Atari.

Na konferencji można jedynie obejrzeć wideo rozgrywkę. – W Tarnowie można zagrać w “Deszczownika” – Miłosz Onaka z BWA

– Można przyjść zagrać. Jest to gra, którą stworzył programista Tomasz Boksa, który jest spod Tarnowa. Oczywiście została też stworzona przez większe grono twórców, którzy pochodzą z południa Polski. Jest to gra na komputer Atari 8 bitowy. Na konferencję w Stanach został wysłany tylko film. Jest to jakiś trend, który istnieje w kulturze tworzenia gier na komputery, które dawno wyszły z użytku. Także można przyjść i zagrać w gry – retro gry – mówi Miłosz Onak.

Pierwsza wersja gry pojawiła się w 2018 roku – stworzono ją w 36 godzin podczas 8bit Gabe Jam “Grawitacja”. Przez limit czasu nie została dokończona.

W 2019 roku w ramach wydarzenia “Język maszyn” gra została doprecyzowana. Potem kontynuowano pracę nad “Deszczownikiem”. Gra jest dostępna w języku angielskim.

Posłuchaj:
Miłosz Onak
Wydawca, Iza Kołakowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN