3 regionalne książnice wyróżnione w konkursie Nocy Bibliotek

17.11.2020

Wśród 100 placówek, wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie znalazły się biblioteki w Brzesku, Bochni i Lubaszowej.

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Batalionu AK “Barbara” w Lubaszowej na Noc Bibliotek przygotowała wspólne czytanie opowiadania “System” z tomu Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach, pogadankę na temat życzliwości czy “Warsztaty” języka migowego.

W programie imprezy w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni znalazł się m.in. spacer po zakamarkach budynku biblioteki oraz wizyta w tajemniczym “Ogródku dobrych emocji”, w którym rośnie zasadzone dla upamiętnienia tej akcji drzewko.

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku najmłodsi czytelnicy mieli okazję obejrzeć teatrzyk Kamishibai pt. “Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka?” i wziąć udział w ekologicznych warsztatach plastycznych z wykorzystaniem przeznaczonych na makulaturę starych książek i innych materiałów, które zyskały w ten sposób drugie życie. Dla dorosłych przygotowano prelekcję poprowadzoną przez Koło Gospodyń Miejskich “Brzeszczanki” pt. “Ślad wodny” dotycząca wody, jej znaczenia dla organizmu, ogrodu, środowiska i planety. Dla uczestników spotkania “Brzeszczanki” przygotowały także firanowe woreczki na owoce i warzywa w duchu zero waste oraz wegańsko-wegetariański poczęstunek.

Zwycięskie biblioteki zostaną nagrodzone pakietami książek związanymi z hasłem i ideą tegorocznej akcji.

Tegoroczna Noc Bibliotek odbyła się w dniach 9/10 października pod hasłem “Klimat na czytanie’. Hasło nawiązuje zarówno do czytelnictwa jako formy spędzania wolnego czasu, relaksu i rozrywki, jak i kwestii ochrony środowiska i zasobów naturalnych.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Bogdan Łęczycki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN